To na tym etapie dzieje się magia, kiedy spod kurzu i pyłu, po lekkim szczotkowaniu, wychodzi prawdziwe piękno wraz ze strukturą drewna.

Do impregnacji używam surowego oleju lnianego – pozwala to utrzymać ‘świeżość’ drewna, jest nie za suche, nie za tłuste. Następnie po odpowiednim wsiąknięciu oleju, dwukrotnie pokrywam wykonany przedmiot specjalną mieszanką wosków, olejków i żywicy – bez rozpuszczalników i utwardzaczy – 100% naturalne!

Taka dbałość o drewniane wyroby zapewnia odporność na wilgotność (oczywiście w granicach rozsądku), długotrwałe zachowanie koloru oraz żywotności produktu – spokojnie pół roku bez ponownego olejowania, może i dłużej.

Alfie Shine - magia w pudełeczku

UWAGA: ponieważ wszystkie środki używane przeze mnie są naturalnego pochodzenia, moczenie biżuterii w wodzie z różnego rodzaju środkami piorącymi lub chemicznymi może nieodwracalnie zaburzyć kolor oraz rozpuścić substancje zabezpieczające drewno.

Dla przedłużenia żywotności produktów drewnianych zalecam nie wystawiać ich nadmiernie na wilgoć – choć sama woda w minimalnych ilościach nie powinna reagować.